Volnočasové aktivity

Ples Harmonie

Ples Harmonie je jedním z velmi mála plesů v K. Varech, který se může pyšnit opravdu dlouhou tradicí. V roce 2020 se konal již 27. ročník.

Začínali jsme v Lidovém domě, posléze přešli do slavnostního sálu GH Pupp, několikrát byl ples pořádán i v nádherném sále zrekonstruovaného Národního domu Grandhotelu Ambassador.

Ples se koná zpravidla v březnu či dubnu a vstupenky na něj se velmi brzy stávají nedostatkovým zbožím. Atmosféra plesu je totiž jedinečná. Slavnostní a přitom uvolněná, veselá a pohodová. Sál praská ve švech a opravdu bohatá tombola je velmi příjemným zpestřením.

Ples je určen nejen pro zdravotně postižené, ale i pro širokou veřejnost.

Patronem a moderátorem plesu je pan Petr Rychlý.

Zajímavý je každoročně i doprovodný program. V posledních letech jste tak mohli potkat sourozence Gondíkovi, Heidy Janků, Martina Maxu, Maxim Turbulenc, Petru Černockou, skupinu Daemen, Petra Bendeho, Richarda Nedvěda aj.

Zájezd do aquaparku ve Weidenu

2x ročně (jaro, podzim) pořádáme jednodenní zájezd do německého Weidenu za koupáním a nákupy.

Weiden = zážitek plný bublinek a vířící vody, rychlá jízda na obřím tobogánu nebo napínavá cesta po kanálu s divokou vodou. Pojeďte s námi relaxovat a jen tak ležet na lehátkách umístěných pod vodou, nechat se unášet umělým proudem, nechat se masírovat vodou proudící z masážních trysek, cítit se jako v Karibiku pod vodopádem nebo jako na Islandu mezi gejzíry - voda o teplotě 30°C je skutečný balzám pro tělo i duši.

V nabídce je i několik druhů saun, pára, solná jeskyně, samozřejmosti je plavecký bazén.

Zájezd do maďarských lázní Harkány

Autobusový desetidenní zájezd pořádáme pravidelně na přelomu srpna a září s odjezdem z Karlových Varů a Sokolova s prověřenou cestovní kanceláří.

Lázeňské městečko Harkány leží v jižní části Maďarska v údolí obklopeném vinicemi a patří mezi vyhlášené maďarské lázně. Je vyhledávaným a oblíbeným místem nejen pro stálost teplého a příjemného počasí, ale zejména pro složení místní termální léčivé vody, která obsahuje řadu sulfidů a fluoridů.

Indikace - léčba onemocnění pohybového ústrojí (klouby, páteř, revmatismus), osteoporózy, poúrazová a pooperační rehabilitace, léčba chronických gynekologických onemocnění, zažívacích potíží a poruch trávení, kožních chorob.

Lázeňský areál s rozlohou cca 13 ha se nachází přímo v centru Harkán. Lázně jsou rozděleny na léčebnou část se saunovým světem, zážitkovou část. 

Léčebná část (celoročně otevřená): venkovní, polokrytý a vnitřní bazén (36-38°C), 2 whirlpooly (34-36°C), 2 jacuzzi (34-36°C). 

Saunový svět (součást léčebné části): finské sauny, infra sauna, parní kabina, tepidárium, bazén s gejzírem, jacuzzi a Kneippův chodník. 

Zážitková část (otevřená od cca poloviny června do cca poloviny září, záleží na provozovateli lázní): 2 venkovní bazény (26-32°C), plavecký bazén (22-26°C), sluneční terasa pro nudisty, tobogánový svět, dětský bazén s atrakcemi, dětské hřiště, hřiště na fotbal, stolní tenis, kuželky, šachy. 

Zážitková část Harka (celoročně otevřená): v roce 2021 nově otevřená část, která zahrnuje venkovní bazén rozdělený na dvě části - relaxační a plaveckou (30-36°C) a 2 vnitřní zážitkové bazény s atrakcemi (30-32°C).
 

Přihlaste se k odběru novinek